Dortmund’da Türkiye coşkusu! Almanya kırmızı-beyaza büründü

A Milli Futbol Takımı’nın EURO 2024 F Grubu’nun 2’nci haftasındaki Portekiz maçı turnuvanın görsel şov olarak en coşkulu müsabakaları arasında yer aldı. Gürcistan maçına büyük ilgi gösteren Türk taraftarlar, Portekiz maçına da büyük ilgi gösterdi.

Dortmund sokaklarının tamamının kırmızı-beyaza büründüğü gözlemlendi. Türk taraftarlar, Gürcistan karşılaşmasında olduğu gibi Dortmund’da bulunan KleppingStrabe’de toplandı.

Binlerce Türk taraftarı meşaleler yakıp, tezahüratlar söyleyerek millilere destek verirken, sokakları da kırmızı-beyaza çevirdi. Taraftarlar daha sonra maçın oynanacağı stadyuma yürüdü.

TFF’DEN BEYAZ FORMA ÇAĞRISI

Türkiye Futbol Federasyonu, Portekiz maçı öncesi Türk taraftarlara beyaz forma çağrısında bulunmuştu. TFF’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı:

“Türk taraftarlar, aynı statta Gürcistan ile oynanan maçta Borussia Dortmund’un ‘Sarı Duvar’ olarak bilinen 62 bin kişilik stadını yaklaşık 50 bin kişilik bölümünü doldurarak, ‘Kırmızı Duvara’ dönüştürmüştü. Tüm taraftarlarımızın bu kez ellerinde Türk bayrakları ve beyaz formalarıyla tribünlerde yer alarak BVB Dortmund Stadyumu’nu kırmızı-beyaza boyamasını bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir