Berlin Eyaleti Ekonomi Senatörü Franziska Giffey’e saldırı

Almanya’nın başkenti Berlin’in ilk kadın belediye başkanı, Sosyal Demokrat Partili (SPD) siyasetçi Franziska Giffey, fiziksel saldırıya uğradı. Polisin açıklamasına göre, Berlin Eyaleti Ekonomi, Enerji ve Girişimden Sorumlu Senatörü Giffey’ye yerel bir kütüphanede arkasından yaklaşan bir erkek, siyasetçinin başına sert bir cisimle vurdu.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, polis ve savcılık, konuya ilişkin açıklamalarında, Giffey’nin saldırıda hafif yaralandığını duyurdu. Saldırgan, Giffey’nin başına ve boynuna içinde sert bir cisim olan bir çantayla vurduktan sonra olay yerinden kaçtı. Giffey, saldırının ardından, darbenin yol açtığı ağrının tedavisi için bir süreliğine hastaneye kaldırıldı.

ALMANYA’DA SİYASETÇİLERE SALDIRILAR

6-9 Haziran’da yapılacak olan Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri yaklaşırken, son dönemde Almanya’daki AP seçim kampanyalarına katılan siyasetçi ve parti mensuplarına saldırılar düzenleniyor. Bir hafta içinde Almanya’da SPD’li AP milletvekili ve milletvekili adayı Matthias Ecke ve Yeşiller partili siyasetçi Rolf Fliß fiziksel saldırıya uğradı. Ecke’ye yönelik saldırının ardından 17-18 yaşlarındaki dört şüpheli hakkında soruşturma açıldı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir